Blog

Semilac Kraków / Blog  / Nakładanie lakieru hybrydowego krok po kroku

Nakładanie lakieru hybrydowego krok po kroku

Lakiery hybrydowe szturmem zdobyły serca kobiet i nieprzerwanie zachwycają swoim możliwościami, łatwością aplikacji (nakładanie lakieru hybrydowego – jak się zaraz dowiecie – to czysta przyjemność) oraz trwałością. Co spowodowało, że tak wiele kobiet zrezygnowało z tradycyjnych lakierów do paznokci i rozpoczęło swoją przygodę z hybrydami? Wygrała trwałość oraz perfekcyjny wygląd przez bardzo długi czas!

Lakiery hybrydowe utrzymują się w stanie nienaruszonym, aż do ich ściągnięcia. A przyczyną usunięcia z paznokci nie są odpryski, zarysowania, czy też zmatowienie się lakieru, ale naturalny wzrost paznokci, który powoduje powstanie zauważalnego ubytku między skórkami a lakierem.
Dlatego lakiery hybrydowe to doskonała propozycja dla zapracowanych, ale dbających o nienaganny wygląd kobiet.

Nakładanie lakieru hybrydowego, czyli jak wykonać manicure hybrydowy

Aby lakier utrzymywał się przez długi czas na paznokciach, warto wiedzieć, jak się wykonuje hybrydy.

  • Wykonanie hybryd warto rozpocząć od wykonania tradycyjnego manicure, czyli wypiłowania z nadaniem pożądanego kształtu oraz wycięcia lub odsunięcia skórek.
  • Następnie dla zapewnienia sobie jak największej trwałości lakier hybrydowego należy płytkę zmatowić przy pomocy bloku polerskiego oraz odtłuścić całą płytkę wraz z boczkami za pomocą Semilac Nail Cleaner.
  • Na tak przygotowane paznokcie nakładamy cienką warstwę bazy oraz utwardzamy ją pod lampą.
  • Po utwardzeniu bazy nakładamy cienką warstwę kolorowego lakiery hybrydowego oraz utwardzamy ją pd lampą. Dla lepszego i pełniejszego efektu czynność możemy powtórzyć, czyli nakładamy drugą, cienką warstwę lakieru (oczywiście ją również utwardzamy pod lampą).
  • Po zaaplikowaniu koloru na wszystkie paznokcie przystępujemy do nakładania topu. Ponownie cienką warstwą oraz ponownie utwardzamy ją pod lampą.
  • Po utwardzeniu wszystkich warstw, paznokcie przecieramy odtłuszczaczem, czyli Semilac Nail Cleaner’em (pomijamy ten krok, jeśli używamy topu No Wipe).

Kilka prostych kroków, a paznokcie pozostają piękne aż do 3 tygodni.